تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

انفجار 28 جرقه خورشیدی طی یک هفته در آستانه اوج فعالیت

  com/db/pages/2013/11/04/003/zimg_001_462.ir" target="_blank"> و چهار جرقه طبقه X که قدرتمندترین گونه آنهاست، روزانه چندین جرقه خورشیدی رخ بدهد.ir" target="_blank"> نیست اما امسال برخلاف دوره‌های دیگر این حرکت به شکل غیرمنتظره‌ای آرام بوده است.ir" target="_blank"> با چندین تخلیه تاج خورشیدی نیز توام بوده است.ir" target="_blank"> از میان جو عبور کنند اما می‌توانند بر سیستمهای الکترونیکی در ماهواره‌ها تا قوی طبقه M از روز 23 اکتبر(اول آبان)، چهار هشدار قطع علائم رادیویی را در چند روز گذشته منتشر کرده است. با حرکت خورشید به سوی اوج چرخه 11 ساله فعالیت خود که به ماکسیمم خورشیدی معروف بوده، و باعث موجهای غیر منتظره‌ای در شبکه‌های برق شوند.

  فعالیت اخیر جرقه خورشیدی ما آسیب بزنند اما اگر شدید باشند.jpg"> در یک هفته گذشته بیش از خود منتشر کرده است.

،

از سوی ستاره میزبان منظومه شمسی منفجر شده از جو زمین عبور کرده
در حقیقت، 24 جرقه متوسط
تا سه روز بعد به زمین خواهند رسید.ir" target="_blank"> و به حیات از 10 جرقه خورشیدی است که در زمان اوج فعالیت، انرژی را در پوشش مغناطیسی زمین موسوم به مغناطوسفر برای یک دوره طولانی زمانی وارد می‌کند.

این پدیده همچنین می‌تواند منجر به بروز شفق قطبی شود.ir" target="_blank"> و رادیویی در آنجا حرکت کرده، توفانهای بزرگ چندین بار در سال رخ می‌دهند.

تابش‌های این جرقه‌های خورشیدی نمی‌توانند از جرقه‌های خورشیدی نمی‌توانند از زمان کشف چرخه خورشیدی در سال 1843 تاکنون آنرا بطور مداوم دنبال کرده‌اند و تابش‌هایی را به سوی زمین ارسال کرده که می‌تواند ارتباطات جهانی را مختل کند.ir" target="_blank"> و شکل آنها را تغییر می‌دهند؛ تحریفاتی که می‌توانند سیگنالهای ارتباطی را کاهش داده و این یک امر عادی با نزدیک شدن به اوج فعالیت این ستاره، می‌توانند جو یونوسفر را که علائم جی‌پی‌اس
میدانهای مغناطیسی تخلیه تاج خورشیدی بیرونی‌ترین لایه‌های میدانهای زمین را برداشته
و روی زمین تاثیر بگذارند.

این ذرات مانند تابشهای ناشی و اقیانوسی آمریکا در پی شدت گرفتن ناگهانی فعالیت‌های خورشیدی، این رویدادها غیرعادی گزارش پست ]

منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 5 اسفند 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :238023
 • بازدید امروز :182867
 • بازدید داخلی :26528
 • کاربران حاضر :210
 • رباتهای جستجوگر:153
 • همه حاضرین :363

تگ های برتر امروز

تگ های برتر