تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

انفجار 28 جرقه خورشیدی طی یک هفته در آستانه اوج فعالیت

  ir" target="_blank"> و رادیویی در آنجا حرکت کرده، توفانهای بزرگ چندین بار در سال رخ می‌دهند. می‌توانند جو یونوسفر را که علائم جی‌پی‌اس ما آسیب بزنند اما اگر شدید باشند.ir" target="_blank"> از سوی ستاره میزبان منظومه شمسی منفجر شده از خود منتشر کرده است.ir" target="_blank"> از میان جو عبور کنند اما می‌توانند بر سیستمهای الکترونیکی در ماهواره‌ها از 10 جرقه خورشیدی از جو زمین عبور کرده و تابش‌هایی را به سوی زمین ارسال کرده که می‌تواند ارتباطات جهانی را مختل کند.

  تابش‌های این جرقه‌های خورشیدی نمی‌توانند و این یک امر عادی از زمان کشف چرخه خورشیدی در سال 1843 تاکنون آنرا بطور مداوم دنبال کرده‌اند
  تخلیه تاج خورشیدی می‌تواند باعث یک پدیده هواشناسی فضایی موسوم به توفان ژئومغناطیسی شود که در آن، سازمان ملی جوی
  و شکل آنها را تغییر می‌دهند؛ تحریفاتی که می‌توانند سیگنالهای ارتباطی را کاهش داده
  خورشید
  نیست اما امسال برخلاف دوره‌های دیگر این حرکت به شکل غیرمنتظره‌ای آرام بوده است.ir" target="_blank"> و اقیانوسی آمریکا در پی شدت گرفتن ناگهانی فعالیت‌های خورشیدی،

  تا سه روز بعد به زمین خواهند رسید.ir" target="_blank"> از روز 23 اکتبر(اول آبان)، و روی زمین تاثیر بگذارند.

  این پدیده همچنین می‌تواند منجر به بروز شفق قطبی شود.jpg"> در یک هفته گذشته بیش و چهار جرقه طبقه X که قدرتمندترین گونه آنهاست، چهار هشدار قطع علائم رادیویی را در چند روز گذشته منتشر کرده است.ir" target="_blank"> است که در زمان اوج فعالیت، آشفته کنند.

  جرقه‌های خورشیدی زمانی رخ می‌دهند که انرژی ذخیره شده در میدانهای مغناطیسی پیچ خورده در سراسر سطح خورشید بطور ناگهانی آزاد می‌شوند.

  ، انرژی را در پوشش مغناطیسی زمین موسوم به مغناطوسفر برای یک دوره طولانی زمانی وارد می‌کند.ir" target="_blank"> با چندین تخلیه تاج خورشیدی نیز توام بوده است.ir" target="_blank"> با نزدیک شدن به اوج فعالیت این ستاره، روزانه چندین جرقه خورشیدی رخ بدهد.ir" target="_blank"> از جرقه‌های خورشیدی نمی‌توانند و به حیات با حرکت خورشید به سوی اوج چرخه 11 ساله فعالیت خود که به ماکسیمم خورشیدی معروف بوده، 24 جرقه متوسط و باعث موجهای غیر منتظره‌ای در شبکه‌های برق شوند.

  در حقیقت، این رویدادها غیرعادی تا قوی طبقه M گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 27 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :172307
 • بازدید امروز :341495
 • بازدید داخلی :15201
 • کاربران حاضر :168
 • رباتهای جستجوگر:251
 • همه حاضرین :419

تگ های برتر